Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. w imieniu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu informuję, że w dn. 6 marca br. w Tokio odbędzie się Polsko-Japońskie Forum Inwestycyjne skierowane do firm japońskich zainteresowanych współpracą z Polską. Forum jest organizowane wspólnie z Japońską Organizacją Handlu Zagranicznego (JETRO) w partnerstwie z Kampusem Innowacji CIC Warsaw and Venture Cafe Tokyo. Wydarzenie jest kluczowym punktem programu wizyty Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy w Japonii.

Celem tegorocznego Forum jest kontynuacja i zacieśnienie nawiązanej już w poprzednich latach współpracy w branży energetycznej a także zaprezentowanie polskich startupów oferujących innowacje dedykowane pod kątem rynku japońskiego w odpowiedzi na zainteresowanie startupami ze strony największych japońskich korporacji.

Polskie fora inwestycyjne mają w Japonii kilkuletnią tradycję. Po raz pierwszy PAIH zaprasza do udziału polskie startupy, aby umożliwić im nawiązanie bezpośrednich kontaktów z japońskimi korporacjami, które zapraszamy na to wydarzenie: m.in. Itochu, Marubeni, Mitsubishi Corporation, Mitsui & Co., Sojitz, Sumitomo, Toyota Tsusho Corporation. Na Forum będą też obecne największe banki japońskie – MUFG, SMBC oraz japoński bank rozwojowy zainteresowany współpracą z polskim rynkiem kapitałowym JBIC IG Partners.  W miarę postępu rozmów ze stroną japońską, będziemy tę listę uzupełniać. Zapraszamy do udziału startupy ukierunkowane na rynek japoński, które wpisują się w branże priorytetowe dla Japonii, tj. green and digital technologies, ICT, robotics, smart cities, healthtech i agritech. Wiele japońskich podmiotów jest zainteresowanych komercyjnymi wdrożeniami nowych rozwiązań. Dla przykładu, firma Mitsubishi Electric wyraziła zainteresowanie innowacjami dla branży kolejowej, więc i takie technologie znajdą swoich adresatów.

Równolegle do części konferencyjnej Forum Inwestycyjnego, odbywać się będą spotkania B2B oraz networking. W ramach tej części zaprosimy do rozmów firmy japońskie w oparciu o zgłoszone przez Państwa zapotrzebowanie.

W dn. 7 marca nasze tokijskie biuro handlowe zorganizuje dla zainteresowanych wizytę w CIC Tokyo z dodatkowym programem spotkań, aby zaprezentować japoński ekosystem startupowy, działające w tym ekosystemie instytucje wsparcia. Będzie dodatkowa okazja do networkingu.

PAIH również odpowiada za Pawilon Polski podczas Wystawy Światowej EXPO w Osace w 2025r. organizowanej pod hasłem: „Projektowanie przyszłego społeczeństwa dla naszego życia”. Forum Inwestycyjne dzięki obecności startupów to zapowiedź możliwości współpracy technologicznej z polskimi firmami na japońskim rynku i przedsmak potencjału, jaki pokażemy w Osace.  W ramach tego przedsięwzięcia, w latach 2024 i 2025 planujemy misje branżowe do Japonii, do których będziemy zapraszać startupy.

W załączeniu znajduje się zapowiedź oraz ramowy program Forum Inwestycyjnego. Zainteresowane udziałem firmy prosimy o wypełnienie i odesłanie załączonego zgłoszenia. PAIH nie pokrywa kosztów lotu i noclegów. Startupom, które pierwsze potwierdzą swój udział, umożliwimy krótką prezentację podczas Forum w ramach pitching session.

Do pobrania:

Agenda

Formularz zgłoszeniowy

tokio