Agencja Rozwoju Mazowsza S.A., Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Centrum Przedsiębiorczości Smolna zapraszają na wspólnie organizowane spotkanie w ramach cyklu #Open_Smolna: Szkolenia dla przedsiębiorczych.

Wydarzenie będzie poświęcone darmowym instrumentom wsparcia przedsiębiorczości w Warszawie, wyszukiwarce ofert wsparcia – BiznesPortal.pl, a także instrumentom wsparcia finansowego oferowanym przez ARP S.A.

Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. to spółka Samorządu Województwa, która działa od 2005 r. Jej misją jest kreowanie i wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego województwa mazowieckiego. Centrum Przedsiębiorczości i Inwestycji (działające w Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.) realizuje działania ukierunkowane na wspieranie przedsiębiorczości oraz na rozwój MŚP i Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Centrum Przedsiębiorczości Smolna to inkubator przedsiębiorczości, w którym można wynająć biurko po preferencyjnych stawkach, a także skorzystać z sal konferencyjnych. Tu znajduje się punkt informacyjny, w którym można dokonać wszelkich działań związanych ze wpisem do CEIDG oraz uzyskać informacje dotyczące dofinansowania na rozpoczęcie lub rozwój swojej firmy. Centrum podejmuje szereg darmowych działań na rzecz osób podejmujących działalność gospodarczą i małych przedsiębiorców, takich jak: indywidualne doradztwo księgowe, prawne oraz biznesowe, profesjonalne szkolenia, wykłady eksperckie i spotkania networkingowe, programy akceleracyjne i wiele innych.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. to spółka Skarbu Państwa, która od ponad 30 lat wspiera rozwój polskiej gospodarki. Oferuje przedsiębiorcom pożyczki i finansowe narzędzia wsparcia. Zgodnie z nową strategią rozwoju spółka stawia na inwestycje w najbardziej perspektywiczne dziedziny – branżę wodorową, morską energetykę wiatrową, przemysł kosmiczny. W ramach udostępniania przedsiębiorcom kolejnych narzędzi rozwoju, ARP S.A. stworzyła wyszukiwarkę ofert wsparcia – BiznesPortal.pl.

BiznesPortal.pl to pierwsze kompleksowe źródło informacji o finansowaniu przedsiębiorstw ze środków publicznych. Firmy znajdą tu oferty wsparcia dotacyjnego, pożyczkowego, w postaci ulg podatkowych i innych instrumentów finansowych. Trafią na źródła unijne, krajowe i międzynarodowe. Dostęp do informacji jest bezpłatny. Wystarczy znajomość NIP firmy i kilka kliknięć, aby w jednym miejscu znaleźć dopasowane źródła finansowania w różnych formach i z różnych źródeł.

Agenda spotkania

Centrum Przedsiębiorczości Smolna:
12:00 – 13:00 „Darmowe inicjatywy wsparcia przedsiębiorczości w Warszawie”

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.:
13:00 – 13:15 „Dig.IT. Transformacja cyfrowa polskich MŚP”
13.15 – 13.30 „Finansowe instrumenty wsparcia MŚP dostępne w ramach oferty ARP”

BiznesPortal:
13:30 – 14:00 „Intuicyjna wyszukiwarka aktualnych ofert wsparcia dla przedsiębiorców”

WAŻNE!
1. Udział w spotkaniu możliwy jest po wcześniejszej rejestracji: REJESTRACJA
2. Rejestracji proszę dokonać do dnia 26 stycznia 2024 r.


O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na stronach www.arp.pl, www.armsa.pl, biznes.um.warszawa.pl oraz w naszych mediach społecznościowych.

Do zobaczenia!

Szkolenie poprowadzą:

Agnieszka Blanka Snarska – obecnie pełni rolę Kierownika Projektu narzędzia dla przedsiębiorców pod nazwą BiznesPortal, który umożliwia wyszukiwanie ofert wsparcia finansowego oraz pozafinansowego. Karierę zawodową zaczynała jako Trener Biznesowy prowadząc liczne szkolenia dla spółki Samsung Electronics Polska. Następnie, chcąc wykorzystać swoją znajomość języka angielskiego pracowała w międzynarodowej firmie z branży medycznej. Przez ponad 6 lat jako pracownik Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a następnie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju nadzorowała realizację projektów obejmujących programy rozwojowe uczelni. Następnie, przez blisko 3 lata zajmowała się projektami realizowanymi w ramach programu krajowego. Przez ostatnie 4 lata z ramienia Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. współpracowała z Wnioskodawcami zainteresowanymi pozyskaniem środków z PO IR na zakup innowacyjnej technologii.

Renata Pomorska-Grzechnik – Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Warszawie ARP S.A. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze bankowości korporacyjnej oraz we współpracy z klientami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności w sprzedaży produktów bankowości transakcyjnej oraz szeroko pojętego wsparcia procesów sprzedaży. Posiada rozległą wiedzę w zakresie zarządzania sprzedażą, wdrażania rozwiązań dla klienta firmowego oraz optymalizacji procesów biznesowych. Doświadczony manager w zakresie zarządzania zmianą znakomicie odnajdująca się w każdym środowisku biznesowym. Z wykształcenia matematyk, absolwentka Akademii Trenera Biznesu, posiadająca uprawnienia do sprawowania funkcji członka organów nadzorczych spółek Skarbu Państwa na podstawie złożonego z wynikiem pozytywnym egzaminu dla kandydatów na członków organów nadzorczych zgodnie z Ustawą o zasadach zarządzania mieniem państwowym.