LOGO

 

 

 

 

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. uruchamia nowy portal dla przedsiębiorców

BiznesPortal.pl - pod takim adresem od 1 lipca 2023 przedsiębiorcy znajdą pierwszą tak kompleksową wyszukiwarkę ofert wsparcia finansowego oraz pozafinansowego. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. przy wsparciu  Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej stworzyła narzędzie, dzięki któremu każdy przedsiębiorca może odnaleźć dopasowane do indywidualnych potrzeb oferty dofinansowania działalności.

BiznesPortal.pl to baza, która gromadzi informacje o środkach dostępnych w ramach funduszy europejskich, międzynarodowych oraz programów krajowych. Przedsiębiorcy znajdą w niej również informacje o dostępnych preferencyjnych kredytach, pożyczkach, gwarancjach finansowych i ulgach podatkowych. Wyszukiwarka pozwoli w prosty i szybki sposób dopasować konkretne oferty do potrzeb przedsiębiorców.

- Przedsiębiorca chcący skorzystać ze wsparcia, niefinansowego lub pozafinansowego, mierzy się w dużą liczbą ofert. Odnalezienie oferty, która jest dopasowana do jego konkretnych potrzeb zajmuje zbyt wiele czas dlatego Agencja Rozwoju Przemysłu zdecydowała się na przygotowanie BiznesPortal. Na polskim rynku nie było dotąd takiego narzędzia. Pod jednym adresem przedsiębiorcy znajdą setki ofert, które w prosty sposób dopasują do swoich potrzeb. Oszczędność czasu i możliwość skorzystania z szerokiej oferty wsparcia - to coś, na co polscy przedsiębiorcy czekali od dawna - powiedział Sebastian Dąbski, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

BiznesPortal.pl to pionierska na polskim rynku wyszukiwarka ofert wsparcia. Pod jednym adresem zebrane zostały informacje o narzędziach finansowych, które oferują przedsiębiorstwom Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju S.A., instytucje rządowe i samorządowe.

- Oferta wsparcia finansowego zarówno ze środków unijnych, jak i krajowych, jest niezwykle szeroka. Często jednak przedsiębiorcy nie mają wiedzy jak z nich skorzystać. BiznesPortal sprawi, że wyszukiwanie i wnioskowanie o kapitał rozwojowy stanie się proste jak nigdy dotąd. Łączymy siły z ARP S.A., po to, by jeszcze skuteczniej pomagać polskim przedsiębiorcom w rozwoju - podkreśla Ewelina Owczarska – Minister Funduszy i Polityki Regionalnej.

System informatyczny stworzony na potrzeby BiznesPortal dzięki integracji
z rejestrami państwowymi, bazami i systemami innych podmiot
ów publicznych (KRS, CEiDG, REGON, SUDOP), umożliwi przedsiębiorcom szybkie pozyskanie informacji o aktualnych formach wsparcia. Narzędzie pozwoli na sprofilowanie ofert pod konkretne oczekiwania firm. Przedsiębiorca wpisując swój NIP uzyska informacje o możliwościach wsparcia dopasowanych do wielkości firmy, branży, w której działa oraz jej lokalizacji.

- Zależało nam na tym, aby BiznesPortal był maksymalnie prosty i wygodny w użytkowaniu. Pracując nad stworzeniem serwisu prowadziliśmy ciągłe konsultacje z przedsiębiorcami i to właśnie przedsiębiorcy są głównymi architektami BiznesPortal. Będziemy nadal pracować nad rozwojem portalu. Chcemy nie tylko poszerzać bazę ofert dla przedsiębiorców, ale w przyszłości uwzględnić również sektor samorządowy i rolniczy oraz zbudować sekcję edukacyjną. Mamy ambicje, by BiznesPortal był tym miejscem, od którego poranny przegląd Internetu zaczynają polscy przedsiębiorcy - podkreśla Agnieszka Czuczwara z Biura Wsparcia Biznesu ARP S.A.